Очікуються зміни умов сплати судового збору

22.11.2019

У Верховній Раді України зареєстровано проект щодо змін сплати судового збору (проект Закону № 2427).

Зокрема, пропонуються такі зміни:

  1. Обмеження розміру ставки судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг для фізичних осіб. Якщо сьогодні за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 150 % судового збору, що сплачувався при поданні позовної заяви, то законопроектом передбачено таку ж ставку але не більше 7,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (15 052,5 грн.).

Також за основу розрахунку буде братися ставка, що підлягала сплаті виключно за оспорювану частину позовних вимог. Повторно сплачувати судовий збір за вимогу, яка вже задоволена і яка взагалі не оскаржується буде не потрібно.

  1. Збільшення переліку осіб, звільнених від сплати судового збору. Так, від сплати судового збору пропонують звільнити осіб, які звертаються із заявами про перегляд судових рішень у зв’язку із виключними обставинами (визнання закону неконституційним, винесення рішення ЄСПЛ по справі, притягнення судді до відповідальності). Також не платитимуть збір особи за встановлення фактів, що мають юридичне значення на тимчасово окупованих територіях.
  2. Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати не тільки для позивачів, а й інших учасників судового процесу.

 

Другие публикации

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии