Чергова перемога нашого адвоката в оспорюванні значного штрафу

19.07.2019

«15» липня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов, поданий фахівцями АО «КФ «Домінанта» в інтересах одного з наших клієнтів, скасувавши постанову Департаменту аналітики та контролю Одеської міськради про накладення штрафу в сумі 417 300 грн. за нібито створення перешкод у проведенні перевірки.

Задовольняючи позов суд цілком слушно зауважив, що відповідач не обґрунтував належним чином свою позицію, при цьому сам допустив при проведенні перевірки цілий ряд порушень. Так, зокрема, відповідачем було складено одночасно аж два акти (Акт про неможливість проведення інспекційного відвідування та Акт інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю), що призвело до порушення порядку належного повідомлення позивача про підстави, за якими мала розглядатися справа щодо порушень законодавства про працю.

Слід зазначити, що приймаючи спірне рішення контролюючий орган посилався на ненадання йому документів, отримання і зберігання яких суб’єктом господарювання не є обов’язковим, що досить часто зустрічається в перевірках такого роду. Так, у даному випадку крім документів про працевлаштування, інспектори відповідача вимагали ще й надання паспортів працівників.

Отже, суд не знайшов у доводах відповідача підтверджень тому факту, що позивач нібито створив перешкоди у проведенні перевірки.

Крім того, суд також звернув увагу на те, що спірна постанова була складена щодо позивача, як фізичної особи – підприємця. Однак, на момент прийняття цього рішення позивач вже припинив свою підприємницьку діяльність, а отже – й не був суб’єктом відповідальності за порушення, наведені у ст. 265 КЗпП.

Другие публикации

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии